Powrót

Co zabrać na wycieczkę rowerową

Relaksacyjna jazda na rowerze nie obciąża stawów, dobrze robi na pracę serca i pomaga spalać nadmiarowe kalorie. Nawet 10 minut jazdy może mieć zbawienny wpływ na pracę układu krwionośnego.

Jeśli zdecydujesz się na dłuższą jazdę, oznacza to kolejne korzyści dla zdrowia! Możliwe efekty to poprawa pracy mięśni, a także korzystny wpływ na układ odpornościowy i przemianę materii.

Jednak jazda rowerem to nie tylko korzyści dla zdrowia. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że to wspaniały dodatek do pozytywnego wpływu na psychikę i samopoczucie. Właśnie dlatego warto raz na jakiś czas wybrać się na dłuższą przejażdżkę, a może nawet prawdziwą wycieczkę rowerem. Najlepiej z rodziną lub przyjaciółmi!

Podczas jazdy na rowerze łatwo się rozmawia, więc tego rodzaju wyjazd to świetny pretekst do nadrobienia zaległości w kontaktach z bliskimi. Jazda daje także poczucie swobody, umożliwia kontakt z przyrodą i pozwala na odkrywanie nowych fascynujących miejsc. Aby wycieczka przebiegała bez problemów warto jednak pamiętać o kilku podstawowych sprawach.

Odpowiednie ubranie

Zawsze należy ubierać się odpowiednio do panującej pogody. Należy pamiętać, że w okresie wiosennym i jesiennym może się ona szybko i gwałtownie zmienić. Dobrze się na to przygotować, nie zapomnij więc zabrać ze sobą bluzy lub kurtki z długim rękawem (najlepsza będzie nieprzemakalna i chroniąca przed wiatrem). Jeśli jest na tyle ciepło, że decydujesz się na ubranie szortów, długie spodnie na zmianę nie będą potrzebne. Nawet jeśli pogoda się zmieni, będziesz wystarczająco rozgrzany, by nie odczuwać chłodu w nogach. Pamiętaj też o wygodnych butach, kasku i rękawiczkach.

Sprzęt

Wybierając się na dłuższą wycieczkę musimy przede wszystkim zdecydować, czy zabieramy ze sobą plecak czy sakwę na rower. Plecak to dodatkowe obciążenie, ale jeśli dobrze go spakujemy, nie powinno być uciążliwe. Sakwy z kolei nie każdy posiada. Dobrym wyjściem jest także rower z zamontowanym koszykiem – jeśli posiadasz właśnie taki, być może wcale nie będziesz potrzebować dodatkowych pojemników na bagaż.

Pamiętaj, by przed wyjazdem sprawdzić, czy lampka rowerowa działa bez zarzutu. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne! Dobrze jest też mieć przy sobie podstawowe narzędzia przydatne, gdyby rower uległ drobnej awarii. Jeśli wybierasz się gdzieś dalej, miej ze sobą mapę okolic.

Picie i jedzenie

Bidon z wodą lub napojem izotonicznym to podstawa. Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe przy długotrwałym wysiłku. Warto mieć ze sobą również jakąś przekąskę bogatą w węglowodany, które pomogą nam szybko zyskać dodatkowy ładunek energii – dobry będzie banan lub baton czekoladowy.

Z takim przygotowaniem możesz śmiało ruszać na rowerową wyprawę. Baw się dobrze!

Żyjmy aktywnie

Pokonaj ból stawów i ciesz się wspólnymi chwilami z najbliższymi.

Voltaren Max Żel

Patronem programu
rusz się Polsko

jest producent leku Voltaren MAX.
Ulga w bólu aż do 24 godzin przy
stosowaniu rano i wieczorem*

*Przy stosowaniu rano i wieczorem. Czas działania produktu przy jednorazowym zastosowaniu to 12 godzin, zgodnie z informacjami zawartymi w ChPL produktu.