Powrót

Wiosenne przebudzenie, czyli życie zaczyna się po pięćdziesiątce

„Weekend z TriMamą” to taki kilkudniowy pobyt dla kobiet, które chcą w otoczeniu przyrody razem potrenować, odpocząć, zmobilizować się. Zawsze myślałam, że będziemy mniej więcej podobne do siebie, mniej więcej w tym samym wieku, będziemy miały podobne plany i chciały coś dla siebie zrobić.

Gdyby wtedy ktoś mi powiedział, że na kolejny wyjazd pojadą kobiety 50+, to chyba bym nie uwierzyła. A tu proszę. Nigdy nie mów nigdy! Moja mama mająca 55+ i mama męża w wieku 60+ są aktywne fizycznie i zawsze gotowe na nowe wyzwania. Szybko skrzyknęłyśmy grupę na wyjazd „Wiosenne przebudzenie”. To był niezwykły kwietniowy weekend, inspirujący i pełen młodzieńczej radości. Mnie samą zelektryzował, naładował nową energią i pocieszył.

A dlaczego pocieszył? Bo zobaczyłam, że pozytywnie nastawione pięćdziesiątki i sześćdziesiątki wcale się nie starzeją. To prawda, że można zachować wszystko – młodego ducha, sprawne ciało i radość z życia, gdy się tego chce i nad tym pracuje. Muszę wam o tym opowiedzieć. O tych kilku dniach, podczas których dopisało wszystko!

Pogoda

Ten weekend wydawał się jakby wyrwany z jakiejś zimnej rzeczywistości. Przed wyjazdem deszczowo i zimno, a po powrocie zimno i wietrznie. Podczas wiosennego przebudzenia słonecznie i bez opadów – ciepła polska wiosna. Sasanki w lesie, bociany w gnieździe.

Atmosfera

W tym magicznym miejscu na Kaszubach i pyszne jedzenie. Podczas gdy ja zachwycałam się bajecznymi kolorami, dodatkami (trawki, kwiatki, ziarenka, cudeńka), kompozycją na talerzu, to wszystkie pozostałe kobiety co chwilę pytały: „A co to jest? Kalafior? Komosa? Niemożliwe!”. Bajka, poezja… I przy następnym daniu to samo.

Treningi

Uczestniczki z zapałem odkrywały sekrety gyrokinezy – gimnastyki polegającej na rozciąganiu, uelastycznianiu oraz wzmacnianiu mięśni w połączeniu z właściwym oddychaniem – oraz jej efekty: zrelaksowane ciało, świeży umysł i uśmiech na twarzy. Przeszły kilometry kaszubskich ścieżek podczas nordic walkingu, witały słońce o poranku, siedząc na matach na trawie, z uśmiechem przemierzały ścieżkę zdrowia.

Uczestniczki

To one były najważniejsze, po prostu 50+. Najstarsza miała sześćdziesiąt lat. Jeżeli kiedyś zamarzy się wam taki wyjazd – pełen energii, szaleństwa, a z drugiej strony ambitny i służący zdrowiu – zapraszam! Zaskoczyła mnie ich samodyscyplina, otwartość i to, jak chłonęły nowe informacje dotyczące dbania o siebie i swoje zdrowie.

Chciałabym zorganizować weekend łączący pokolenia. Warto uczyć się od siebie nawzajem. Trochę się od nich nauczyłam, podchwyciłam kilka praktycznych pomysłów, bo niekończące się rozmowy były właściwie o wszystkim. Mam nowy obraz dojrzałości: kobiety pokazały mi, że można mieć 60+ i nadal być młodą! Że naprawdę można się zmieniać, dojrzewać, nie starzeć! Im lepiej nauczymy się żyć zdrowo i aktywnie, tym lepiej będziemy się czuć w miarę przybywania lat. Do tego są potrzebne poczucie humoru i luz. One to mają, więc bawiły się doskonale!

Na zakończenie były ankiety, które są dla mnie cenną informacją zwrotną. Na pytanie, co dał Ci ten weekend, pisały:

„Impuls do zdrowego stylu życia, do walki z przyzwyczajeniami, lenistwem żywieniowym i ruchowym”.

„Troskę o siebie. Radość ze wspólnego czasu. Inwencję na kolejne tygodnie!”.

„Zadowolenie. Zdrowie. Zapał”.

Tego właśnie wam życzę! Zdrowych i szczęśliwych 50+!

CHPL/CHVOLT/0077/17

Żyjmy aktywnie

Pokonaj ból stawów i ciesz się wspólnymi chwilami z najbliższymi.

Voltaren Max Żel

Patronem programu
rusz się Polsko

jest producent leku Voltaren MAX.
Ulga w bólu aż do 24 godzin przy
stosowaniu rano i wieczorem*

*Przy stosowaniu rano i wieczorem. Czas działania produktu przy jednorazowym zastosowaniu to 12 godzin, zgodnie z informacjami zawartymi w ChPL produktu.